Bratia Frtúsovci

FRTUS WINERY

Meno bratov Frtúsovcov známe pod značkou Frtus Winery z Podlužian blízko Levíc, sa medzi uznávanými vinármi ocitlo raketovou rýchlosťou. Pod kvalitu ich vín sa výrazne podpisuje niečo, čo v iných firmách nenájdete- bratská chémia. Vo viniciach na južných svahoch Štiavnických vrchov v srdci Tekovskej oblasti dorábajú vína prvotriednej akosti. „Na niektoré postupy máme iný názor, občas robíme kompromisy, ale tých rozporov nie je veľa. Lebo čo sa týka výroby vína, sme na jednej vlnovej dĺžke a chutia nám rovnaké vína. „Každý sme úplne iný, ale tým si nastavujeme zrkadlo, čo je v prospech veci.“ tvrdia bratia.Ich vlajkovou loďou je Pesecká leánka, odroda,ktorá je s touto oblasťou spojená už skoro 100 rokov a ktorú v iných oblastiach nenájdete.To isté platí o odrode Hron, pomenovanej podľa rieky tečúcej neďaleko ich vinohradov a ktorá tu má domovské právo.

Medzi uznávanými vinármi raketovou rýchlosťou.

Vinár roka 2014

DUBOVSKÝ & GRANČIČ

Vinárska dvojica sa zamerala jednoznačne na kvalitu a to nielen v pivnici, ale aj vo vinici.

Bohumil Dubovský a Miloš Grančič pochádzajú z vinárskych rodín. Starí rodičia pána Dubovského mali už pred prvou svetovou vojnou krásny, takmer hektárový terasový vinohrad nad Svätým Jurom.
Predkovia Miloša Grančiča boli tiež spojení s vínom, čo dokladujú aj historické záznamy až z roku 1740. Na Slovensku nie je veľa vinárstiev, ktoré by mali tak hlboké vinohradnícke a vinárske korene.
Základom ich stratégie bolo robiť víno iba z hrozna dopestovaného vo Svätom Jure. Všetko svoje úsilie preto venovali rozvoju viníc v tomto Malokarpatskom kraji ,kraji predurčenom k výrobe skvelých vín kde k založeniu tradícií výrazne prispeli aj nemecký kolonisti ,ktorý túto oblasť obývali niekoľko storočí.

Silvánske zelené ,Rizling rýnsky a Rizling vlašský sú ozdobou tejto vinohradníckej oblasti.

Bio víno

VÍNO NATURAL DOMIN & KUŠICKÝ

Skôr ako sa bio víno dostane na váš stôl, musí prejsť dlhú cestu. Všetko sa začína pri zbere zdravého hrozna, ktoré je plne zrelé. Predstavte si slnkom zaliate viniče, kde vonia vzduch prírodou a zemou. V tomto krásnom prostredí sa hrozno zbiera ručne, následne sa rýchlo spracuje a veľmi opatrne vylisuje. Prebieha riadené kvasenie s autochtónnymi kvasinkami a sírenie muštov aj vín sa pohybuje len v minimálnych dávkach. Výsledkom je bio víno, ktoré je ako stvorené na dlhé ochutnávanie, nekonečné rozhovory alebo meditovanie pri dobrej knihe. Vo Veľkom Krtíši nájdete bio víno Domin & Kušický, ktoré spĺňa všetky uvedené informácie. Rodinné vinárstvo sa snaží tvoriť to najlepšie víno, ktoré ocenia všetci milovníci tohto moku. Doprajte si jedinečný zážitok s vínom z menej známej ale o to tajuplnejšej Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti.Pinot blanc ,Sauvignon či Tramín červený od nich stoja skutočne „za hriech“.

Výsledkom je bio víno, ktoré je ako stvorené na dlhé ochutnávanie.

Vinohrad, ktorý miluje slnko

CHATEAU RÚBAŇ

V Strekove milujú víno všetci. Aj slnko, voda a zem.

Nachádzame sa v takzvanom zlatom vinohradníckom reze – v mieste, s mimoriadne priaznivými podmienkami na pestovanie viniča. Začneme tým, že máme štatisticky najviac slnečných dní v roku. Tejto protekcii od slnka sa nesmierne tešíme, pretože jeho nedostatok sa nedá ničím nahradiť. Skrátka aj ono to tu má rado. Matička zem v starostlivosti nijak nezaostáva. Obsahuje všetko potrebné pre pestovanie viniča vo vrcholovej forme. Okolité lesy a rybníky spolu s neďalekým Dunajom vytváraju makroklímu, ktorá dáva vínu nezameniteľný charakter. Letný vzduch tu býva presýtený vôňou obilia, marhúľ, broskýň a sliviek. A počas babieho leta môžete pozorovať opar vinúci sa z blízkych Parížskych močiarov. Sme presvedčení o tom, že to všetko sa dá nájsť aj v našom víne. Dokonca občas máme pocit, že ono si pestuje nás.Na týchto miestach vznikli nové slovenské odrody ako Devín, Dunaj, Nitria, Hron, Svoj sen, Milia, Noria …. A tu sa im aj najlepšie darí.

Deklarujeme kvalitu

CHATEAU MARCO

Rodinné vinárstvo zo Strekova s vínami z vlastných vinohradov.

Skôr ako sa bio víno dostane na váš stôl, musí prejsť dlhú cestu. Všetko sa začína pri zbere zdravého hrozna, ktoré je plne zrelé. Predstavte si slnkom zaliate viniče, kde vonia vzduch prírodou a zemou. V tomto krásnom prostredí sa hrozno zbiera ručne, následne sa rýchlo spracuje a veľmi opatrne vylisuje. Prebieha riadené kvasenie s autochtónnymi kvasinkami a sírenie muštov aj vín sa pohybuje len v minimálnych dávkach. Výsledkom je bio víno, ktoré je ako stvorené na dlhé ochutnávanie, nekonečné rozhovory alebo meditovanie pri dobrej knihe. Vo Veľkom Krtíši nájdete bio víno Domin & Kušický, ktoré spĺňa všetky uvedené informácie. Rodinné vinárstvo sa snaží tvoriť to najlepšie víno, ktoré ocenia všetci milovníci tohto moku. Doprajte si jedinečný zážitok s vínom z menej známej ale o to tajuplnejšej Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti.Pinot blanc ,Sauvignon či Tramín červený od nich stoja skutočne „za hriech“.

Špička vo vinárstve

CHATEAU BELÁ

Vína zo Chateau Belá sú špičkou na Slovensku.

Câteau Béla sa vyznačuje dlhou históriou produkcie vína už od čias Rímskej ríše. Na jednej strane stojí príroda so svojím terroir, na druhej človek, ktorý dáva týmto vínam život.
Unikátne mikroklimatické podmienky južnoslovenskej vinohradníckej oblasti zanechávajú vo vínach neopakovateľný prejav. Dostatok slnečných lúčov a tvorba ušľachtilej plesne povyšujú ročník ešte vyššie. Nie je to len známy Rizling rýnsky, ale aj skvelý Veltlín zelený, Breslava, Pinot Noir či Alibernet. V nadčasovej fľaši s čarovným dodatkom „by Egon Müller“ sa vína Chateau Belá dajú ochutnať v najlepších reštauráciách v Európe. Navyše, je to jediné slovenské víno, známe aj v zahraničí.
Distribúcia a predaj vín z ich viníc je organizovaná skúsenými obchodníkmi s vínom v Európe, Austrálii a Spojených štátoch amerických.

Prvotriedni vinári

Dodávatelia z Moravy

Vína pre príležitosti štátnych návštev

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

Pálavské vrchy - najvhodnejšej oblasti na pestovanie vinnej révy na Morave.

Naše vína reprezentujú moravské vinárstvo na mnohých recepciách usporiadavaných pri príležitosti štátnych návštev a môžete sa s nimi stretnúť v celej rade vyhlásených gastronomických zariadení po celej Českej republike.Cielená selekcia z najlepších klonov udržiavacieho šlachtenia v spojení s pôdnymi a klimatickými podmienkami Pálavských vrchov -najvhodnejšej oblasti na pestovanie vinnej révy na Morave-tvoria základ pre vypestovanie hrozna najvyššej akosti pre výrobu prívlastkových vín ,ktoré tvoria viac než 90% produkcie.U naších vín je oceňovaný predovšetkým ich odrodový charakter a čistota umocnené vysokou prírodnou vyzretosťou s prísne limitovanej úrody.A teraz sú odrody ako Pálava,Agni,André,Aurelius ,ktoré tu boli vyšlachtené k dostaniu aj v našej vinotéke.

Zameriava sa na zákazníkov s vysokými nárokmi

NOVÉ VINAŘSTVÍ

Ich vína zbierajú pravidelne ocenenia na domácich a predstižných zahraničných súťažiach.

Spoločnosť Nové vinařství bola založená v roku 2005 a hospodári na viac ako 100 ha viníc v Mikulovskej podoblasti, v blízkosti Pálavských vrchov. Zameriava sa na zákazníkov s vysokými nárokmi na dizajn a kvalitu vína vyrobeného výhradne z moravského hrozna. Od začiatku používajú moderné sklenené uzávery. Ich vína zbierajú pravidelne ocenenia na domácich a predstižných zahraničných súťažiach.
Vyrábaju tri rady vína: Village to sú vína ľahké, šťavnaté a nekomplikované. Rada Cépage je rada prívlastková, vína v tejto rade sú typicky odrodové a v chuti vyrovnané. Optimálne dozreté hrozno je dušou pre výrobu najvyššej rady Petangue. Charakter týmto vínam dáva „terroir“ vinice odkiaľ hrozno pochádza.
My našim zákazníkom ponúkame obe najkvalitnejšie rady Cépage a Petangue.

Vinár roka 2019

VINAŘSTÍ VICAN

Treba sa pozerať priamo do slnka, potom všetky tiene zostávajú za nami.

Vinár roka 2019. Zberáme minulosť ,vysádzame budúcnosť.Veni, Vidi, Vican (prišiel som, videl som zvíťazil som), to je naše heslo.
Naše vinárstvo je farebné, pozitívne a plné slnka, ktoré máme na Pálave. Južná Morava je krásna, Pálava je jej výkladnou skriňou a Mikulov je jej hlavné mesto.

Z chránenej krajinnej oblasti Pálava

VINAŘSTVÍ BALOUN

Je o ňom počuť, je ho vidieť a rozumie tomu čo robí...

Radomil Baloun pochádza z vinárskeho rodu z Velkých Bílovic, ktorého predkovia vinárčili už mnoho generácií. Za všetkých môžeme menovať starého otca Cyrila Kratochvíla, s ktorým p.Radek chodil do vinohradu a do pivnice už ako malý chlapec.Tu si prvýkrát privoňal k vínu. Vinárstvo obhospodaruje 30 ha mladých viníc bielych odrôd Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený a Rulandské šedé v chránenej krajinnej oblasti Pálava.

Stálica moravského vinárstva

ZNOVÍN ZNOJMO

Spoločnosť Znovín Znojmo patrí k stáliciam moravského vinárstva.

Pre mnohých je Znovín synonymom poctivého a priateľského prístupu k zákazníkovi. Filozofia spoločnosti je založená na dôvere zákazníka. Obchodný partneri často oceňujú predovšetkým stabilnú kvalitu ich vín a široký sortiment odrôd, ktorý sa neustále inovuje. Preto portfolio spoločnosti Znovín uspokojí všetky typy zákazníkov, vrátene tých najnáročnejších.

Vinárske ikony

Dodávatelia z Rakúska

Vinárska ikona v regióne

HIRTZBERGER MATHIAS

Ich vína sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach súťaží v Rakúsku i vo svete.

Už piata generácia rodiny Hirtzberger vyrába vína v jednej z najkrásnejších oblastí v Rakúsku-Wachau. Otec zakladatela vinárstva Franz Hirtzberger starší patrí medzi vinárske ikony v regióne. Vrámci dedičstva získal jeho najmladší syn Mathias vinice vo veľmi uznávaných polohách Vína z údolia Dunaja vo Wachau sú klasifikované ako Steinfeder (ľahký a ovocný štýl, Federspiel(jemný) a Smaragd (hlboký a dlhý). Nosnými odrodami sú Rizling rýnsky a Veltlínske zelené, vína z týchto odrôd sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach súťaží v Rakúsku i vo svete.

Vinár roka 2018

WEINGUT GRASSL

Významný časopis Falstaff udelil vinárstvu cenu Vinár roka 2018.

Grassl je malé rodinné vinárstvo sídliace v obci Göttlesbrunn v Rakúsku. Tvorí krásne, čisté a odrodové vína z lokálnych odrôd ako je Rizling vlašsky, Veltlínske zelené, Zweigeltrebe alebo Svätovavrinecké. Bez bombastického marketingu, s veľmi elegantnými etiketami si tieto vína razia cestu k srdciam zákazníkov, ale aj odborníkov na víno. Aj preto sa rozhodol významný časopis Falstaff zameraný na víno udeliť vinárstvu cenu Vinár roka 2018. Ochutnajte, určite si tieto vínka nájdu cestu aj k Vám.